Collection: Double L Ranch - Farm-Fresh Jams, Jellies, and Gourmet Goods
Double L Ranch is a family-owned farm in Gordon, Georgia, offering handcrafted jams, jellies, and gourmet mixes. Using fresh, GMO-free produce and cane sugar, we create high-quality products in small batches. From our farm to your table, taste the best of Georgia’s local flavors.
-
Freeze-Dried Spaghetti Dinner
Vendor:Double L RanchRegular price From $14.50Regular priceUnit price / perSale price From $14.50 -
Freeze-Dried Chili and Rice Dinner
Vendor:Double L RanchRegular price From $14.50Regular priceUnit price / perSale price From $14.50 -
Freeze-Dried Cinnamon & Sugar Apples
Vendor:Double L RanchRegular price From $12.00Regular priceUnit price / perSale price From $12.00 -
Muscadine Jelly
Vendor:Double L RanchRegular price From $8.00Regular priceUnit price / perSale price From $8.00 -
Multi-Bean Chili Mix
Vendor:Double L RanchRegular price From $12.00Regular priceUnit price / perSale price From $12.00 -
Pasta Fagoli Dinner Mix
Vendor:Double L RanchRegular price From $12.00Regular priceUnit price / perSale price From $12.00 -
Five Bean Soup Dinner Mix
Vendor:Double L RanchRegular price From $12.00Regular priceUnit price / perSale price From $12.00 -
Sold outPeach Ginger Jam
Vendor:Double L RanchRegular price From $8.00Regular priceUnit price / perSale price From $8.00Sold out -
Caramel Apple Jam
Vendor:Double L RanchRegular price From $8.00Regular priceUnit price / perSale price From $8.00 -
Blackberry Jam
Vendor:Double L RanchRegular price From $8.00Regular priceUnit price / perSale price From $8.00 -
Strawberry Jam
Vendor:Double L RanchRegular price From $8.00Regular priceUnit price / perSale price From $8.00 -
Freeze-Dried Peach Crumble
Vendor:Double L RanchRegular price From $12.00Regular priceUnit price / perSale price From $12.00 -
Double L Ranch Soup & Chili Mix Set
Vendor:Double L RanchRegular price $36.00Regular priceUnit price / perSale price $36.00 -
Sold outDouble L Ranch Jam Sampler
Vendor:Double L RanchRegular price $24.00Regular priceUnit price / perSale price $24.00Sold out











